ClickCease

مبلمان اداری را تعمیر کنیم یا تعویض

مبلمان اداری را تعمیر کنیم یا تعویض
10 اردیبهشت ، 1401
مبلمان اداری آفن
اخبار مبلمان اداری
0 کامنت

مبلمان اداری را تعمیر کنیم یا تعویض؟ بنظرتان خرید مبل نو برای دفتر کار بهتر است یا آن را تعمیر کنیم؟ بدون شک نمی توان پاسخ واضح و مشخصی را برای این سوال ارائه داد. چون فاکتورهای زیادی در نتیجه گیری برای پاسخ این سوال دخیل هستند. خرابی مبل چیست؟ آیا فقط چرخ و قطعات آن باید تعویض شود یا کلاف مبل شکسته و نیاز به تعمیر دارد؟ چقدر بودجه در اختیار دارید؟ چه نوع مبلمانی در دفتر کارتان استفاده می کنید و آیا اصلا ارزش تعمیر دارند یا خیر؟ در ادامه نگاه جامع تری به این مساله خواهیم داشت و بدون شک با مطالعه این مطلب می توانید براحتی برای تعمیر یا تعویض و خرید مبلمان اداری نو تصمیم گیری کنید.

مبلمان اداری نو

مبلمان اداری نو

برای تعمیر یا تعویض مبلمان اداری چقدر بودجه دارید؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که باید به آن پاسخ دهید این است که چقدر بودجه در اختیار دارید؟ فرض کنید بودجه محدودی در اختیار دارید و در مقابل تعداد زیادی از میز و صندلی ها دچار خرابی شده اند. در این صورت بدون شک امکان خرید میز اداری و مبلمان نو وجود ندارد و بهترین راه تعمیر آنها می باشد. در نتیجه ابتدا بررسی کنید که با توجه به بودجه تان و هزینه های تعمیر و خرید مبل، در نهایت کدام گزینه بهترین انتخاب خواهد بود.
در بسیاری از مواقع ممکن است صندلی ارگونومیک بوده و مدت زمان زیادی از خرید آن نگذشته باشد اما روکش یا چرخ آن خراب شود. در این صورت حتی اگر بودجه کافی برای خرید صندلی اداری در اختیار دارید، تعویض آن توجیه شده نیست. چون صندلی های معتبر و استاندارد ارزش زیادی دارند و با تعمیر جزئی می تواند دوباره از آنها استفاده نمود. در واقع تعمیر این قبیل خرابی ها در مبلمان اداری اهمیت زیادی داشته و در مدیریت هزینه های اقتصادی نقش مهمی ایفا می کنند.

پربازدیدترین مطالب ما را از دست ندهید!

مبلمان اداری چه خرابی دارد؟

نوع خرابی مبلمان اهمیت بسیار زیادی در پاسخ دادن این سوال است که مبل بخریم یا تعمیر کنیم؟ به عنوان مثال، در بسیاری از مواقع به دلیل استفاده نادرست از صندلی ممکن است چرخ های آن از جا در آمده و پایه بشکند. یا دسته های صندلی و قسمت تکیه گاه آن خراب شود. این قبیل خرابی ها را می توان با صرف هزینه کم و خرید قطعه جدید و تعویض آن تا حد زیادی در هزینه ها صرفه جویی کرد. اما اگر روکش صندلی خراب است، اهرم کار نمی کند، تکیه گاه استاندارد نیست یا کلاف مبل شکسته است، بهتر است مبلمان اداری بخرید. چون هزینه های تعمیرات در این شرایط زیاد است و در نهایت نیز نمی توان نتیجه خیلی خوبی دریافت کرد. به همین دلیل بهترین کار صرف هزینه کمی بیشتر و خرید مبل نو است.

کدام خرابی های مبلمان اداری قابل تعمیر است؟

توجه داشته باشید که تمام خرابی های مبلمان و میز و صندلی اداری را نمی توان تعمیر کرد و به همین دلیل همیشه تعمیر گزینه بهتری نسبت به تعویض و خرید نیست. با توجه به شرایط موجود در ساختار صندلی گردان اداری و مبلمان های چرمی و میزها، تعداد محدودی از خدمات تعمیر برای آنها ارائه میشود. از جمله قطعات قابل تعمیر در مبلمان اداری عبارتند از: تعویض چرخ صندلی، تعویض روکش مبل و صندلی، تعمیر پایه های مبلمان، تعویض فوم یا ابر صندلی، تعمیر جک صندلی گردان و تعویض اسفنج مبلمان. لذا اگر خرابی های مبلمان اداری در این لیست قرار دارند، می توانید آنها را تعمیر کنید و در غیر این صورت چاره ای جز تعویض نیست.

چرا باید مبل اداری را تعمیر یا تعویض کنیم؟

حال سوال این است که چرا بعد از خراب شدن برخی از قطعات مبل و میز و صندلی اداری باید آن را تعمیر کنیم؟ لازم است بدانید که برخی از خرابی های این تجهیزات از قبیل شکستن چرخ و تکیه گاه یا از بین رفتن فوم صندلی به مرور باعث آسیب به بدن کارمندان میشود. به همین دلیل کارایی آنها کاهش یافته و سلامتیشان نیز تهدید خواهد شد. به همین دلیل هر گونه خرابی را باید بلافاصله تعمیر کرد.
علاوه براین، وجود میز و مبل و صندلی های خراب جلوه بسیار ناخوشایندی را در محیط کار بوجود می آورند و به همین دلیل باید به آن توجه ویژه داشت. به عنوان مثال، وجود پارگی روی روکش مبلمان اداری شاید به سلامتی جسمی کارکنان آسیب وارد نکند، اما جلوه نامناسب آن دیدگاه بدی را در ارباب رجوع ایجاد نموده و از نظر فنگ شویی نیز کاملا رد شده است.

مبلمان اداری دست دوم

مبلمان اداری دست دوم

به کیفیت تعمیر مبل دقت کنید!

یکی از پاسخ هایی که می توان برای این سوال که مبلمان اداری را تعمیر کنیم یا بخریم ارائه داد این است که تعمیرات چطور انجام میشود؟ آیا از قطعات معتبر در حین تعمیر استفاده شده است؟ آیا کیفیت کار تعمیرکار تضمین شده است یا خیر؟ بدون شک اگر تعمیرات بدون مهارت و با استفاده از تجهیزات نامعتبر انجام شود، ارزش نداشته و خیلی زود مجدد همان خرابی ها در مبلمان بروز می کند. لذا اگر از کیفیت کار تعمیرکار مطمئن هستید، از خدمات آنها استفاده کنید. در غیر این صورت شک نکنید که خرید مبلمان سالم و نو بهتر از تعمیر غیر حرفه ای آن خواهد بود.

خرید مبلمان اداری

اگر به دلایل مختلف تصمیم به خرید مبلمان اداری دارید، بهتر است برای جلوگیری از خراب شدن زود هنگام آنها و عدم نیاز به تعمیر در کیفیت محصول انتخابی دقت داشته باشید. مبلمان اداری آفن یکی از نام های شناخته شده در این حوزه می باشد که انواع مبل و صندلی و میز اداری را در برگرفته و کیفیت آنها کاملا تضمین شده است. تمام محصولات آفن به صورت اینترنتی قابل خرید بوده و به سراسر ایران و بدون واسطه و با قیمت ارزان ارسال می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان فروش آفن تماس بگیرید.

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj