ClickCease

مبل چسترفیلد اداری برای کدام فضا مناسب است؟

مبل چسترفیلد اداری برای کدام فضا مناسب است
28 تیر ، 1401
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

مبل چستر فیلد اداری یکی از پرطرفدارترین تجهیزات مورد استفاده در محیط های کاری و دفاتر مدیریت می باشد که اصالت خاصی دارند. این نوع مبلمان ابتدا تنها در محیط های لوکس و سلطنتی کاربرد داشته و در حال حاضر با مدل های بسیار متنوع به گزینه ای فوق العاده برای محیط کار تبدیل شده اند. اما تناسب شرایط محیط با مدل مبل در دکوراسیون اداری اهمیت زیادی دارد و نمی توان از آن چشم پوشی کرد. به همین دلیل در ادامه بررسی می کنیم که مبلمان چستر را در کدام محیط های کاری می توان به کار برد و نتیجه خوبی خواهد داشت. با آفن همراه باشید.

مبل چستر فیلد اداری چیست؟

مبل چستر فیلد از قدیمی ترین انواع مبلمان های لوکس و سلطنتی می باشد که مهم ترین ویژگی آن، لمسه کاری و دکمه کاری روی تکیه گاه، دسته ها و بخش نشیمن آن است. علاوه براین، ارتفاع دسته های این مبلمان ها با تکیه گاه یکسان می باشد و به همین دلیل با شرایط محیط های رسمی و سلطنتی و لوکس سازگار هستند. در مدل های قدیمی بیشتر از روکش های چرم برای این مدل مبل استفاده میشد، اما در حال حاضر با روکش های مخمل، کتان، چرم نیز می توان آنها را خریداری کرد.

مبل چستر اداری

مبل چستر

کاربرد مبل چستر فیلد اداری

تفاوتی ندارد که چه نوع مبلمانی را انتخاب می کنید، در هر صورت باید با سبک میز مدیریت، صندلی ها و حتی پارتیشن اداری و غیره تناسب داشته باشند. با توجه به اینکه مبل چستر از نظر روکش، رنگ بندی و حتی فرم و حالت آن بسیار متنوع است، به همین دلیل می توان متناسب با دکوراسیون و چیدمان محیط اتاق مدیریت و سالن انتظار و غیره آنها را انتخاب کرد.

از مهم ترین موارد کاربرد این نوع مبل در فضای اداری می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

مبل چستر فیلد در محیط های اداری مدرن

بسیاری از محیط های کاری در حال حاضر به دنبال چیدمان مدرن و مینیمال هستند. به همین دلیل تلاش میشود تا لوکس بودن را در کنار سادگی در این محیط ها با انتخاب مبل و صندلی اداری و غیره فراهم کرد. یکی از موارد کاربد مبل چستر فیلد اداری در محیط هایی با چیدمان مدرن می باشد.

برای محیط های اداری مدرن بیشتر مبلمان چستر فیلد قایقی استفاده میشود. چون این نوع مبل تناسب بیشتری با محیط های مدرن داشته و کمی از رسمی بودن بیش از اندازه فاصله دارد. چستر فیلد قایقی بیشتر با روکش های مخمل و پارچه هایی به جز چرم تولید میشوند و این ویژگی با محیط های ساده تر تناسب دارد.

مبل چستر فیلد اداری کلاسیک

از اصلی ترین موارد کاربرد مبل چستر فیلد اداری، محیط هایی با چیدمان کلاسیک است. در اتاق مدیریت با میز چوبی قهوه ای و کمدهای دارای کنده کاری، استفاده از مبل چستر فیلد با روکش چرم نتیجه بی نظیری خواهد داشت. چستر فیلد مکعبی از موارد مناسب بای این قبیل محیط های کلاسیک اداری می باشد و رسمی بودن را به خوبی در خود جای داده اند.

چستر فیلدهایی که در محیط های اداری کلاسیک استفاده میشوند، لسمه کاری بیشتری نسبت به نوع مدرن دارند. به همین دلیل فضا رسمی تر جلوه می کند و انتخاب بسیار خوبی برای دفتر وکالت و موارد مشابه محسوب میشوند. روکش های چرم قهوه ای، زرشکی تیره و سبز تیره همگی با این قبیل محیط ها تناسب دارند.

پرطرفدارترین مطالب ما را از دست ندهید!

مبل چستر فیلد اداری ال بخریم؟

اگر یکی از گوشه های اتاق را برای چیدن مبل انتخاب می کنید، مبل چستر فیلد ال می تواند انتخاب ایده آلی باشد. اما سوال این است که برای فضاهای اداری این نوع مبلمان کاربرد دارد یا خیر؟ لازم به ذکر است که در دنیای دکوراسیون هیچ محدودیتی وجود ندارد و ایده پردازی و خلاقیت در آن اهمیت دارد. به همین دلیل می توانید برای محیط های مدرن و حتی کلاسیک از مبل چستر فیلد اداری ال استفاده کنید.

برای محیط های مدرن می توان چستر فیلدهای ال با روکش مخمل و رنگ های روشن را انتخاب کرد و در مقابل برای محیط های کلاسیک، روکش چرم و رنگ های تیره ایده آل تر خواهند بود.

مبل چستر فیلد اداری با میز جلومبلی ست

یکی از انتخاب های مناسب بای محیط های اداری رسمی، استفاده از مبل و میز جلو مبلی ست می باشد. روکش مبل و میز در این مدل یکسان بوده و لمسه کاری نیز بر روی هر دو استفاده میشود. به همین دلیل فضا کاملا رسمی جلوه می کند و لوکس بودن آن نیز غیر قابل چشم پوشی است.

در برخی از مدل ها میز جلو مبلی برای مبل چستر فیلد اداری دارای پایه چوبی بوده و روی آن لمسه کاری و چرمی یا پارچه ای است. در برخی از مدل ها پایه ها و سطح رویی همگی پارچه ای یا چرمی هستند و روی بدنه آنها لمسه کاری استفاده میشود.

مبل اداری چستر

مبل اداری چستر

نکات مهم در استفاده از مبل چستر فیلد اداری

علیرغم اینکه این نوع مبل می تواند برای محیط های اداری کاربرد داشته باشد، اما بهتر است چند نکته مهم را در انتخاب ها مد نظر قرار داد:

  • اگر محیط اداری کوچک است، تا حد امکان تعداد مبل را کمتر انتخاب کنید. یک مبل چستر دو نفره و دو تک نفره انتخاب مناسبی برای این قبیل محیط ها محسوب میشود.
  • اگر فضای خالی در یکی از گوشه های اتاق کار دارید، مبل ال چستر فیلد اداری می تواند گزینه مناسبی باشد.
  • رنگ روکش و تعداد لمسه کاری های انجام شده روی مبل باید با سبک چیدمان و مدل میز مدیریت، کمد ها و سایر اکسسوری ها تناسب داشته باشد.
  • تا حد امکان مبل چستر فیلد را برای محیط های اداری بزرگ انتخاب کنید. چون قسمت دسته های این نوع مبلمان کمی به بیرون تمایل دارند و فضای زیادی اشغال می کنند.
  • برای محیط های کاری و اداری با تردد زیاد، روکش چرم انتخاب مناسب تری خواهد بود. چون چرم دوام بیشتری داشته و کمتر در معرض سوراخ شدن و پارگی قرار دارد
  • تنوع رنگ در این نوع مبلمان زیاد است و برای محیط های اداری مدرن، مبلمان اداری مدرن و غیر رسمی می توانید رنگ را ترکیبی انتخاب کنید.
6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj