ClickCease

از بین بردن لکه زرد روی میز چوبی سفید

از بین بردن لکه زرد روی میز چوبی سفید
29 تیر ، 1401
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

از بین بردن لکه زرد روی میز چوبی سفید یکی از کارهای بسیار مهمی می باشد که تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی محیط و تمیز جلوه دادن آن دارد. به دلایل مختلف از قبیل قرار گرفتن میزهای چوبی مقابل تابش مستقیم نور خورشید، ریختن مواد غذایی روی میز و غیره به مرور با لکه های زرد رنگی مواجه میشوند و زیبایی خود را از دست می دهند. اگر شما نیز با این مشکل مواجه شده اید و میز چوبی یا کابینت دارای لکه های زرد رنگ است، در ادامه با آفن همراه باشید تا ترفندهای کاربردی و حرفه ای را برای از بین بردن این مشکل ارائه دهیم.

چطور از ایجاد لک های زرد روی میز چوبی سفید جلوگیری کنیم؟

در دکوراسیون داخلی رنگ اهمیت بسیار زیادی دارد و می تواند بر جلوه ظاهری و حتی بزرگ یا کوچک جلوه دادن محیط تاثیر داشته باشد. به همین دلیل است که در خانه های مدرن و مینیمال گرایش زیادی به رنگ سفید ایجاد شده و خانه های آپارتمانی کوچک را بزرگ و روشن نشان می دهند. اما در کنار مزایای متعددی که میزهای چوبی سفید رنگ به همراه دارند، برخی از نقاط منفی نیز در آنها به چشم میخورد که از مهم ترین آنها، ایجاد لکه های زرد رنگ است. به همین دلیل بسیاری از افراد مخصوصا خانم ها به دنبال روش هایی برای از بین بردن لکه زرد از روی میز چوبی سفید هستند. همیشه مد نظر داشته باشید که پیشگیری بهتر از درمان است و به همین دلیل پیشنهاد می کنیم با رعایت موارد زیر از ایجاد این لک های نازیبا روی میز سفید چوبی جلوگیری کنید:
اگر میز سفید چوبی را به عنوان میز غذاخوری استفاده می کنید، حتما روی آن را با سلفون یا رو میزی های مناسب بپوشانید. 
از قرار دادن میز مقابل نور مستقیم خورشید جلوگیری کنید. تابش مستقیم نور خورشید بر روی میز و سایر سطوح چوبی سفید به مرور باعث ایجاد لکه های زرد رنگ میشود. 
تا حد امکان میزهای سفید چوبی را از اجاق گاز دور نگهدارید. میزهایی که در فاصله کمی با اجاق گاز قرار دارند، بیشتر در معرض پاشیده شدن قطره های روغن و مواد غذایی و رطوبت آنها هستند. به همین دلیل خیلی زود لکه های زرد رنگ روی این سطوح ایجاد میشود.
به محض ریختن مواد غذایی یا چای و نوشیدنی روی میز چوبی سفید، سطح آن را تمیز کنید. لکه هایی که برای مدت طولانی روی میز قرار داشته و تمیز نمیشوند، سخت تر از بین میروند.

میز-منشی-سفید

میز منشی اداری

چطور لکه های زرد روی میز چوبی سفید را از بین ببریم؟

علیرغم رعایت مواردی که به آن اشاره شد، ممکن است به مرور زمان لک های زرد رنگ روی میز سفید بوجود آید و به یکی از نگرانی های خانم ها و حتی آقایان تبدیل شود. در این شرایط کافیست هر یک از موارد و ترفندهایی که در ادامه به آن اشاره میشود را اجرا کنید تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید:

از بین بردن لک زرد روی میز چوبی سفید با سرکه

یکی از بهترین و آسان ترین راه هایی که می توان بسیاری از لک و کثیفی های روی میزهای سفید چوبی را با آن تمیز کرد، استفاده از محلول آب و سرکه می باشد. دستمال آغشته به آب و سرکه را روی لکه های زرد رنگ میز بکشید و این کار را چند مرتبه تکرار نمایید تا کاملا تمیز شود. در نهایت با دستمال رطوبت آن را خشک کنید. استفاده از اسپری آب و سرکه خیلی زود لکه های زرد رنگی که به تازگی روی سطوح چوبی ایجاد شده اند را پاک می کند.

از بین بردن لک زرد میز سفید با آب و مایع ظرفشویی

این ترکیب برای شرایطی کاربرد دارد که لکه های زرد رنگ به تازگی روی سطح میز بوجود آمده باشند. با کمی آب و مایع ظرفشویی می توانید روی سطح میز را کاملا تمیز کنید تا لکه های آن از بین برود. البته پیشنهاد می کنیم کمی مایع سفید کننده نیز در این شرایط استفاده کنید تا با قدرت بالاتری لکه ها از بین بروند.

پرطرفدارترین مطالب ما را از دست ندهید!

تمیز کردن لکه زرد از روی میز چوبی سفید با جوش شیرین

جوش شیرین قدرت تمیزکنندگی بسیار بالایی داشته و در نظافت منزل می توان از آن استفاده نمود. یکی از کاربردهای جوش شیرین از بین بردن لکه های زرد روی میز چوبی سفید است. برای این کار ابتدا باید جوش شیرین را با کمی آب مخلوط کرده و سپس دستمال را به آن آغشته کنید. در نهایت، دستمال را روی لک های زرد رنگ بکشید تا تمیز شود. اگر لک ها عمیق و قدیمی هستند، چند مرتبه ممکن است لازم باشد این کار را انجام دهید و در نهایت سطح میز را کاملا خشک کنید.

حذف لکه های زرد روی میز سفید با اکسیدان

تعجب نکنید! اکسیدانی که برای رنگ کردن موها استفاده میشود را می توانید برای تمیز کردن میزهای چوبی سفید به کار برد. البته لازم است این کار را با دقت زیادی انجام دهید تا به سطح چوبی میز آسیب وارد نشود. برای از بین بردن لک زرد روی میز سفید چوبی، ابتدا مقدار کمی از اکسیدان را روی لک قرار دهید. سپس یک لایه ورق پلاستیکی را روی آن قرار دهید و فرصت بدهید تا به مرور اثر خود را روی لکه های زرد رنگ بگذارد. در نهایت اکسیدان را با دستمال کاملا از روی میز تمیز کنید و اثر فوق العاده آن را ببینید.

از بین بردن لک زرد میز سفید با آمونیک

از دیگر راهکارهای مناسب برای اینکه بتوانید لک زرد را از روی میز چوبی سفید از بین ببرید، استفاده از آمونیاک می باشد. البته لازم است به این نکته توجه داشته باشید که آمونیاک خطرناک بوده و بدون دستکش و ماسک و عینک نباید از آن استفاده کرد. یک عدد سفیده تخم مرغ را با همزن بزنید تا کاملا خودش را بگیرد. سپس مقدار کمی آمونیاک به آن افزوده و با دستمال روی لک زرد رنگ روی میز قرار دهید. کمی روی لک زرد را با این محلول بکشید تا کاملا تمیز شود. در نهایت سطح چوبی میز باید کاملا خشک شود و دقت کنید که حتما درب و پنجره ها در حین استفاده از این روش باید باز باشند.

میز-پذیرش-سفید

میز پذیرش سفید

حذف لکه های زرد میز سفید چوبی با زیتون و الکل

زیتون و الکل ترکیبی بسیار عالی برای تمیز کردن لکه های روی میزهای چوبی سفید می باشد. این ترکیب می تواند لکه ها را از بین ببرد و سطح را نیز تا حد زیادی صیقلی و بدون خراش می کند که یک مزیت بزرگ به شمار می رود. در واقع با این ترکیب با یک تیر دو نشان می زنید و خراشیدگی های روی میز را می توانید همزمان از بین ببرید.

لکه زرد روی میز چوبی سفید را با لیمو از بین ببرید

کافیست چند قطره آب لیمو را با روغن زیتون مخلوط کنید و روی میز لکه های میز اسپری کنید. سپس با دستمال نرم روی لک را کاملا تمیز کنید تا زردی آن از بین برود.

از بین بردن لکه زرد روی کابینت چوبی سفید

در آشپزخانه ها نیز رنگ سفید کاربرد زیادی داشته و کابینت های مدرن در حال حاضر اغلب به این رنگ هستند. با توجه به وجود نم و رطوبت زیاد و قطرات روغن معلق در هوای آشپزخانه، به مرور ممکن است لکه های زرد رنگ روی سطح کابینت ها مشاهده شود. برای تمیز کردن این لکه ها تمام موارد فوق می توانند موثر باشند. در نتیجه می توان برای تمیز کردن لکه های زرد رنگ کابینت از محلول آب و سرکه، زیتون و الکل، سفیده تخم مرغ و آمونیاک، اکسیدان و جوش شیرین و آب استفاده کنید. علاوه براین، دستمال های نانو که قدرت بسیار بالایی در تمیز کردن سطوح مختلف مبلمان اداری دارند نیز می توانند گزینه ایده آلی در این زمینه به شمار روند. 

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj