ClickCease

لیست اکسسوری های مورد نیاز اداری برای دفترکار

لیست اکسسوری های مورد نیاز اداری برای دفترکار
06 مرداد ، 1401
مبلمان اداری آذران فضانما
طراحی و چیدمان
0 کامنت

اکسسوری های اداری برای دفتر کار تاثیر بسیار زیادی بر نظم و زیبایی محیط داشته و در بسیاری از مواقع نادیده گرفته میشوند. این قبیل وسایل شاید در نگاه اول اهمیت زیادی نداشته باشند و بتوان بدون آنها به کارها رسید، اما چند اکسسوری حرفه ای می تواند تا حد زیادی کارایی شما را افزایش دهد. ما در مجموعه آفن قصد داریم چند مورد از بهترین و کاربردی ترین اکسسوری های مورد نیاز اداری برای دفتر کارهای بزرگ و کوچک و نکات مهم در انتخاب آنها را معرفی کنیم.

کاربرد اکسسوری اداری در دفاتر کار چیست؟

قبل از معرفی انواع اکسسوری های اداری برای دفتر کار، ابتدا به این موضوع مهم اشاره می کنیم که اصلا اکسسوری چیست و چه کاربردی دارد؟ اکسسوری اداری به لوازم جانبی گفته میشود که در کنار میز و مبلمان اداری و صندلی ها در نهایت می تواند فضا را کاربردی تر و بهتر کنند. با توجه به نوع اکسسوری کاربردهای مختلفی می توان برای آنها ارائه داد، اما در حالت کلی این قبیل لوازم برای نظم دادن به محیط و زیباتر شدن آن استفاده میشوند.

بخشی از اکسسوری های اداری روی میز مدیریت و میز کارمندان قرار گرفته و برخی نیز روی دیوار و سقف و حتی زمین استفاده میشوند. در نهایت ترکیب آنها با میز و مبل و صندلی اداری و پارتیشن ها فضای بسیار منظم و جذاب را برای دقتر کار بوجود می آورد. توجه داشته باشید که در دکوراسیون جزئیات اهمیت زیادی دارند و گاهی با صرف هزینه های بسیار کم می توانید محیطی بی نظیر را برای کسب و کار خود فراهم کنید. کافیست اصول و استانداردها را همیشه مد نظر قرار دهید.

نکات مهم در انتخاب اکسسوری اداری برای دفتر کار

با توجه به اینکه اکسسوری های اداری برای دفتر کار اغلب اندازه های کوچکی دارند، به همین دلیل ایجاد تناسب و سازگاری میان آنها کمی سخت است. اما اگر بدون توجه به ویژگی های هر یک آنها را انتخاب کنید، در نهایت نه تنها محیط کارتان منظم و زیبا نمیشود، بلکه نتیجه کاملا عکس خواهد داشت. لذا پیشنهاد می کنیم چند اصل زیر را برای انتخاب و خرید اکسسوری اداری اتاق کار مد نظر قرار دهید:

رنگ اکسسوری

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که نباید از آن غافل شد، رنگ وسایل مورد استفاده در اتاق کار است. اکسسوری ها وسایل کوچکی هستند اما تعداد آنها زیاد است و اگر همخوانی از نظر رنگ میان آنها و میز و صندلی و مبل نباشد، شلختگی بسیار بدی خواهند داشت. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم با توجه به رنگ سایر وسایل موجود در دفتر کار، اکسسوری ها را انتخاب کنید. به عنوان مثال می توانید تضاد رنگی را میان میز و اکسسوری های روی آن ایجاد کنید یا کاملا همرنگ بوده و هارمونی خیره کننده ای داشته باشند.

جنس

اکسسوری های اداری مورد استفاده در دفتر کار در طول روز بارها استفاده شده و برخورد دست با آنها نباید باعث آسیبشان شود. اکسسوری های بی کیفیت خیلی زود جلوه خود را از دست داده و شکستگی و رنگ پریدگی های آنها جلوه بسیار ناخوشایندی را در محیط بوجود خواهند آورد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم مرغوبیت و ماندگاری اکسسوری را قبل از خرید در نظر داشته باشید.

ست بودن اکسسوری ها

سعی کنید از اکسسوری های ست استفاده کنید تا نظم بهتری در محیط ایجاد کنند. استفاده از نظم دهنده های کاملا ست روی میز مدیریت باعث میشود فضا حرفه ای تر دیده شود و قطعا احساس بهتری در افراد حاضر در اتاق ایجاد میشود.

علاوه بر موارد فوق، سعی کنید تعداد و اندازه و ابعاد و رنگ اکسسوری های اداری را بر اساس متراژ اتاق کار انتخاب کنید. در اتاق های کوچک نظم دهنده ها اهمیت پیدا می کنند، اما زیاده روی در استفاده از آنها نتیجه خوبی نخواهد داشت.

انواع اکسسوری اداری برای دفتر کار

به دلیل کاربرد بسیار زیاد اکسسوری ها، تنوع زیادی در آنها بوجود آمده و برندهای مختلف محصولاتی بسیار خلاقانه را در رنگ بندی های متنوع ارائه داده اند. از کاربردی ترین اکسسوری های اداری مورد نیاز برای دفتر کار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نظم دهنده

نظم دهنده از مهم ترین تجهیزات و لوازم مورد استفاده برای روی میز و همچنین داخل کشوی میز مدیریت و کارمندی می باشد. با استفاده از نظم دهنده ها می توان تمام خودکارها، برگه های یادداشت، کارت ویزیت و غیره را در بخش های مناسب قرار داد. نمظم دهنده ها تنوع زیادی داشته و متناسب با ابعاد میز و رنگ و سبک و مدل آن می توان گزینه های مناسب را انتخاب کرد. توجه داشته باشید، برای میز مدیریت مدرن از اکسسوری های مدرن و برای کلاسیک نیز مدل سازگار با آن را انتخاب کنید.

فلاور باکس

یکی دیگر از اکسسوری های اداری که می تواند به شدت بر جلوه اتاق کار تاثیرگذار باشد، فلاور باکس ها می باشد. فلاور باکس یا جعبه های گل دارای تنوع زیادی بوده و برخی از آنها به عنوان پارتیشن و جداکننده نیز استفاده میشوند. متناسب با شرایط اتاق و میزان فضای موجود می توانید فلاورباکس های دیواری و غیره را انتخاب و گل های طبیعی و مصنوعی را درون آنها نگهداری کرد.

هولدر مانیتور

افرادی که زمان زیادی را به مانیتور خیره هستند، باید آنها را در ارتفاع مناسبی قرار دهند تا از آسیب به گردن جلوگیری کنند. هولدر مانیتور یکی از کاربردی ترین و ضروری ترین اکسسوری ها برای دفتر کار می باشد که نباید از آن غافل شد. این استندها مقاومت بالایی داشته و می توان مانیتور در ابعاد مختلف را روی آنها نصب کد.

برد شیشه ای

برد شیشه ای یا گلس بورد که تنوع زیادی از نظر رنگ بندی دارد، اکسسوری بسیار کاربردی برای نوشتن برنامه روزانه، قرار دادن برگه های یادداشت مهم با مگنت می باشد. استفاده از رنگ های جذاب برای این بردها می تواند فضای کار را بسیار حرفه ای و مدرن جلوه دهد.

وسایل تزئینی

وسایل تزئینی مختلف از جمله گلدان های بزرگ و کوچک، مجسمه و المان های متناسب با نوع کسب و کار از دیگر مواردی هستند که به عنوان اکسسوری اداری در دفتر کار استفاده میشوند. در استفاده از اکسسوری های تزئینی در محیط های کاری نباید زیاده روی کرد، چون باعث آشفتگی در ذهن کارکنان خواهد شد و حد اعتدال باید رعایت شود.

چراغ های تزئینی، شلف های خلاقانه، لوسترهای مدرن و کلاسیک و متناسب با سبک چیدمان اتاق کار، جا قلمی و جا کارتی، زونکن و کلاسورهای حرفه ای همگی از دیگر اکسسوری های اداری برای دفتر کار به شمار می روند. با تلفیق خلاقیت و رعایت استانداردها می توان با کمترین هزینه محیط فوق العاده جذابی برای کسب و کار خود ایجاد کنید.

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj