ClickCease

ابعاد میز مدیریت

ابعاد میز مدیریت
06 مرداد ، 1401
مبلمان اداری آذران فضانما
طراحی و چیدمان
0 کامنت

ابعاد میز مدیریت کوچک و بزرگ به دلیل استفاده طولانی مدت از آن و تاثیر منفی که می تواند بر سلامت بدن ایجاد کند، اهمیت بسیار زیادی دارد. متاسفانه برخی از تولیدکنندگان بدون در نظر گرفتن ابعاد و طول و عرض و ارتفاع استاندارد میزهای مدیریت بزرگ و کوچک و کنفرانسی را ارائه می دهند که به مرور مشکلاتی از قبیل کمردرد و زانو درد و کاهش کارایی مدیران را به همراه دارد. به همین دلیل ما در مجموعه مبلمان اداری آفن در ادامه اطلاعات کاربردی برای اینکه بتوانید بهترین میز مدیریت با ابعاد مناسب را خریداری کنید ارائه می دهیم.

ابعاد میز مدیریت بزرگ

میزهای مدیریت موجود در بازار تنوع بسیار زیادی داشته و انواع میز کلاسیک و مدرن در جنس های تمام چوب و ام دی اف و غیره را شامل میشود. علاوه براین، این میزها از نظر ابعاد و اندازه کلی نیز به دو گروه تقسیم بندی میشوند؛ میز مدیریت بزرگ و کوچک که بر اساس شرایط محیط و متراژ اتاق می توان آنها را انتخاب کرد. توجه داشته باشید که بزرگ یا کوچک شدن میزها دلیل بر از بین رفتن استانداردها در ارتفاع و طول و عرض میز نیست، بلکه باید متناسب با هم تغییر پیدا کنند.

در اتاق هایی که فضای زیادی داشته و به دنبال میزهای لوکس و با ابهت هستید، میز مدیریت بزرگ در رنگ بندی و طرح های متنوع گزینه ایده آلی به شمار می روند. ابعاد استاندارد میز مدیریت بزرگ، حدود 250 سانتی متر طول و 90 سانتی متر عرض می باشد. البته لازم به ذکر است که برخی از این میزها کمی کوچک تر طراحی میشوند، به طوریکه طول آنها حدود 200 سانتی متر و عرض 80 سانتی متر در نظر گرفته میشود.

ابعاد میز مدیریت کوچک

تناسب ابعاد میز مدیریت با متراژ اتاق و میزان فضای خالی برای تردد افراد اهمیت بسیار زیادی دارد. لذا اگر اتاق مدیریت کوچکی دارید، میزهایی را انتخاب کنید که طول آنها حدود 110 و عرض 70 سانتی متر در نظر گرفته شده باشد. با توجه به اینکه اغلب مدیران ترجیح می دهند اتاق آنها لوکس باشد، به همین دلیل استفاده از میز مدیریت با ابعاد کوچک احساس خوشایندی در آنها ایجاد نمی کند. در این شرایط می توانید با همین ابعاد میز مدیریت کوچک، مدل و طرح های جذاب و منحصر به فرد را با رنگ های لوکس انتخاب کنید تا زیبایی آن کوچک بودن میز را پنهان کند.

ارتفاع استاندارد میز مدیریت

طول و عرض استاندارد میز مدیریت برای این است که تمام وسایل به درستی و با نظم روی سطح آن قرار گیرند. اما ارتفاع میز چیزی نیست که بتوان از آن چشم پوشی کرد. چون ارتفاع استاندارد میز مدیریت ارتفاع مستقیم با سلامت زانوها و کمر و کتف و گردن دارد. در حالت کلی تفاوتی ندارد که میز بزرگ مدیریت انتخاب می کنید یا میز با سایزهای کوچک، در هر صورت ارتفاع آن همیشه ثابت است. چون ارتفاع میز اداری بر اساس متوسط قد افراد در نظر گرفته میشود و با تنظیم ارتفاع صندلی اداری می توان شرایط را برای نشستن صحیح فراهم کرد.

در میزهای مدیریتی که بر اساس اصول ارگونومیک طراحی و تولید میشوند، ارتفاع استاندارد 75 سانتی متر در نظر گرفته میشود. البته در برخی از میزهایی که سایز بزرگتری دارند، این ارتفاع تا 80 سانتی متر نیز ممکن است افزایش پیدا کند. میزهایی که ارتفاع آنها 80 سانتی متر در نظر گرفته میشود، استفاده سختی دارند و اغلب افراد با مشکل مواجه میشوند. به همین دلیل حتما باید صندلی هایی برای ای میزها استفاده شود که ارتقاع آنها قابل تغییر باشد.

ابعاد میز مدیریت کنفرانسی

نوع دیگری از میزهای مدیریتی به گونه ای طراحی میشوند که همزمان به عنوان میز کنفرانس نیز کاربرد داشته باشند. میزهای مدیریتی کنفرانسی ساختاری شبیه به T دارند و افراد در زمان برگذاری جلسه در قسمت بدنه T می نشینند. ابعاد استاندارد میز مدیریت کنفرانسی با توجه به ابعاد بخش مدیریت تعیین می گردد. به عنوان مثال، اگر بخش مدیریت میز بزرگ با طول 220 و عرض 70 در نظر گرفته شود، برای میزهای کنفرانسی 4 نفره طول حدود 230 می باشد.

برای میزهای مدیریت بزرگ که دارای بخش کنفرانسی هستند، طول میز تا 260 سانتی متر نیز افزایش پیدا می کند.  

مضرات استاندارد نبودن ابعاد میز مدیریت

با توجه به اینکه اغلب مدیران حدود 8 ساعت در شبانه روز پشت میز می نشینند، به همین دلیل استاندارد نبودن ابعاد آن باعث میشود به سلامتی آنها آسیب های جدی وارد شد. از مهم ترین مضرات استاندارد نبودن ابعاد میز مدیریت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کم بودن ارتفاع میز باعث میشود به شانه ها، گردن و کتف و همچنین زانوها فشار زیادی وارد شود. به همین دلیل اغلب افرادی که از این میزها استفاده می کنند، دچار آرتروز گردن خواهند شد.
  • زیاد بودن بیش از اندازه ارتفاع میز مدیریت باعث میشود کف پا روی زمین قرار نگرفته و به پا و زانوها فشار زیادی وارد شود.
  • کم بودن ارتقاع میز مدیریت باعث میشود زانوها بیش از اندازه تا خورده و به کمر و پا آسیب بزند.
  • نبود فضای کافی برای چیدمان وسایل و کامپیوتر و اکسسوری ها باعث میشود نظم اتاق با مشکل مواجه خواهد شد.

خرید میز مدیریت با ابعاد استاندارد

بای خرید میز مدیریت با ابعاد استاندارد می توانید از محصولات آفن استفاده کنید. این مجموعه انواع میز و صندلی و مبلمان اداری با بهترین کیفیت و مطابق با اصول ارگونومیک را تولید و با قیمت مناسب عرضه می کند. محصولات این مجموعه دارای تضمین کیفیت بوده و به سراسر ایران ارسال می گردد.

 

 

 

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj