ClickCease

اهمیت و نقش مبلمان اداری در مشاغل

اهمیت و نقش مبلمان اداری در مشاغل
19 خرداد ، 1397
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

فضاى ادارى و دكوراسیون داخلى محیط كار شما اهمیت بسیاری در روند كاری و جلوه اجتماعی خواهد داشت و مبلمان اداری یكی از پارامتر های ایجاد فضای ایده آل و مناسب است. لازم است كه شما، در ایجاد فضایی رسمی و مدرن و در عین حال راحت و ساده تلاش كنید؛ تركیب و هارمونی صحیح و به كار بردن خلاقیت در انتخاب و چیدمان، سبب جلوه ای زیبا و به روز در محیط كار شما خواهد شد.انتخاب مبلمان صحیح سبب احترام و مشتری مداری شما و راحتی و آسودگی كاركنان خواهد شد. به دلیل اهمیت مبلمان و تأثیر در دكوراسیون داخلی، در ادامه در رابطه با نقش و انتخاب مبلمان اداری مناسب، صحبت خواهیم كرد:

اهمیت مبلمان اداری مناسب

 مبلمان اداری یكی از مواردی است كه سبب جلب نظر و توجه افراد در هنگام ورود به فضای اداری و محیط كار شما خواهد شد. در صورتی كه مبلمانی مدرن و كارآمد را برای محیط كار خود انتخاب كنید علاوه بر كارآیی، سبب زیبایی محیط و دكوراسیون داخلی نیز خواهد شد.امروزه در اكثر اماكن و فضاهای اداری می توانید مبلمانی متناسب با فضای كوچک یا بزرگ را مشاهده كنید و نقش آن را در ایجاد تأثیر مثبت برای عوامل و كارمندان و همچنین مشتریان و ارباب رجوع مشاهده كنید. در واقع می توان گفت امروزه مبلمان اداری و مدرن جایگزین صندلی و میزهای ساده و قدیمی در گذشته شده است.تركیب صحیح رنگ و بافت مبلمان در كنار دیگر فاكتورهای طراحی داخلی، هارمونی شیكی را برای محیط كاری شما رقم خواهد زد. بنابراین از نقش مبلمان اداری در محیط اداری خود غافل نباشید و متناسب با فضای خود، مبلمانی مناسب و با كارآیی بالا را انتخاب كنید و سبب ایجاد فضایی لوكس در محیط كار خود شوید.

مبلمان اداری آفن

مبلمان اداری مختلف 

با توجه به نقش و اهمیت مبلمان مدرن اداری، در هر فضایی می توان از مبلمان اداری و مشتقات آن استفاده كرد و فضای مناسبی را جهت امور كاری و اداری و همچنین ایجاد فضایی راحت جهت کار و استراحت ایجاد نمود. در واقع مبلمان از نوع اداری شامل تجهیزاتی است که به فضای کسب و کار شما جلوه خاصی می دهد و سبب نظم دادن اشیا و محیط می شود. مبلمان اداری محدود به فضای اداری نخواهد شد بلكه طیف گسترده ای از اماكن و فضاها مانند منازل، مدارس، دانشگاه، بانک، بنگاه، سالن كنفرانس، آموزشگاه و ... را پوشش می دهد و كاربرد اساسی در طراحی و دكوراسیون داخلی آن ها خواهد داشت.

 همچنین مبلمان اداری شامل انواع مختلف میز مدیریت، میز مطالعه، صندلی و میز کامپیوتر، پارتیشن اداری، میز تحریر، صندلی های اداری، قفسه کتابخانه، قفسه بایگانی اسناد، کمد و ... است كه بر اساس نوع محیط اداری شما و كاربرد آن، در انواع مدل های مختلف ساخته و تولید می گردد.

دکوراسیون اداری آفن

انتخاب مبلمان اداری

امروزه تنوع بالای در مبلمان در انواع اشكال و جنس ها و رنگ ها، سبب جلب رضایت همه ی اقشار مردم با سلیقه های مختلف شده است و شما به راحتی می توانید مبلمان اداره خود را متناسب با سلیقه و محیط خود  انتخاب كنید. تا اینجا با انواع مبلمان اداری كلاسیک و کاربرد آن ها آشنا شده ایم، حال برای انتخاب مبلمان اداری مناسب لازم است كه فاكتورهایی را در نظر گرفته و سپس اقدام به خرید مبلمان اداری مناسب كنیم.

ابعاد محیط و فضای اداری

پیش از اینكه اقدام به خرید مبلمان اداره و محیط كار خود كنید، ابعاد فضا و مكان مورد نظر خود را بررسی كنید و بر اساس بزرگی یا كوچكی فضای خود مبلمانی مناسب را انتخاب كنید. سعی كنید در فضای كوچک از مبلمانی با ابعاد بزرگ استفاده نكنید و از فضای در دسترس خود، استفاده ای مضاعف و كارآمد كنید. بنابراین سعی کنید مبلمان خود را هماهنگ با فضای محیط كار انتخاب كنید.

حرفه و نوع استفاده ی مبلمان اداری

لازم است كه موارد استفاده مبلمان اداری مختلف را بدانید و بر اساس نوع حوزه ی كاری خود مبلمان اداری كلاسیک متناسب را انتخاب كنید. انواع مختلفی از مبلمان اداری  بر حسب نوع حرفه و شغل وجود داشته كه رعایت  تناسب مبلمان با كار شما ضروری است.

مبلمان اداری آفن

كیفیت و سلامت 

 یكی از نكات ضروری در هنگام انتخاب مبلمان، كیفیت محصول است تا بتواند جوابگوی نیاز كاری شما باشد و كیفیت و بازدهی مناسبی را نیز به همراه داشته باشد. بنابراین در انتخاب مبلمان اداری مناسب، بررسی سطح كیفی محصول را فراموش نكنید. یكی از اجزای مهم و اساسی در مبلمان، صندلی است و دلیل اهمیت آن نقشی است كه در سلامت كاركنان و عوامل ایفا می كند. همچنین به علت اینكه معمولاً  افراد ساعت های متوالی را در هنگام كار هستند و از این مبلمان استفاده می كنند لازم است محصولی انتخاب شود كه به حفظ سلامتی و حتی كاهش خستگی كارمندان نیز كمک كند و استفاده مكرر آن سبب آسیب جسمانی نیز نشود. 

قیمت مناسب مبلمان اداری 

در خرید مبلمان برای حرفه خود ، بر اساس بودجه خود محصولی با كیفیت مناسب، ظاهری زیبا و متناسب با دكوراسیون خود را انتخاب كنید؛ بالا بودن قیمت مبلمان اداری به منظور كیفیت و دوام بالای آن نخواهد بود. امروزه با وجود تنوع بسیار بالای مبلمان ، صرف نظر از نقش زیبایی شناسی، ابتدا به كیفیت یک محصول توجه كنید و براساس سطح كیفی آن اقدام به خرید كنید. 

مبلمان اداری و دکوراسیون آفن

تناسب در دكوراسیون و طراحی داخلی

مبلمان اداری جزئی از طراحی داخلی و دكوراسیون محیط كار شما محسوب می شود و سبب زیبایی، تفكیك و استفاده ی صحیح از فضا می شود؛ بنابراین از طراحی صحیح آن غافل نشوید.رنگ، یكی از عوامل مهم در دكوراسیون و طراحی فضای كاری شما است و سعی كنید با خلاقیت و نوآوری، مبلمان اداری کلاسیک و مدرنی متناسب با دكوراسیون محیط اداری خود انتخاب كنید.

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj