LOADING...

انتخاب مبلمان اداری مناسب برای محیط های کاری
06 مرداد ، 1397
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

انتخاب یک مبلمان اداری خوب و مناسب با محیط کاری به یکی از دغدغه های مدیران شرکت ها و ادارات مختلف تبدیل شده است . چرا که به خوبی می دانیم یک مبلمان و دکوراسیون مناسب چه تاثیرات مثبتی بر عملکرد محیط کاری و راندمان کاری شما خواهد گذاشت . به همین دلیل قصد داریم در این نوشتار پس از بررسی اثرات یک دکوراسیون داخلی مناسب بر عملکرد شرکت شما به توضیح ویژگی های یک مبلمان مناسب برای محیط کاری شما بپردازیم و شما را را در انتخاب چنین مبلمانی راهنمایی کنیم . البته باید توجه داشت این انتخاب یک موضوع تخصصی است و برای مشاوره های بیشتر باید به متخصصین طراحی داخلی و دکوراسیون مراجعه کرده و از راهنمایی های آن ها بهره مند شوید.

اهمیت انتخاب یک مبلمان و دکوراسیون اداری خوب و مناسب
یکی از اصلی ترین ویژگی های یک محیط کاری اداری و رسمی مبلمان اداری آن است که تاثیر فراوانی بر ظاهر و رسمیت شرکت های مختلف دارد. یک مبلمان اداری خوب علاوه بر فراهم کردن آسایش و راحتی کارکنان شرکت و البته مراجعین آن باعث زیبا و رسمی شدن محیط شرکت دارد که همین نکته باعث رونق کاری و افزایش راندمان شرکت های اداری تجاری خواهد شد. همین نکات باعث می شود انتخاب یک مبلمان اداری خوب و مناسب موضوع مهمی برای یک شرکت تجاری اداری باشد تا علاوه بر زینت بخشیدن محیط کاری خود رسمیت شرکت را نیز افزایش دهند. در محیط هایی که نیاز به تفکیک بخش های مختلف وجود دارد پارتیشن هایی از جنس های مختلف هم علاوه بر مبلمان نیاز است که تناسب میان این پارتیشن ها و مبلمان اداری موضوع مهمی است که باید توسط کسانی که از دکوراسیون داخلی سر رشته دارند بررسی و انتخاب شود.

انتخاب مبلمان اداری مناسب برای محیط های کاری

لوازم موجود در یک مبلمان اداری استاندارد و مناسب
منظور از مبلمان اداری تمامی لوازم و دکوراسیونی است که برای محیط کاری خود در نظر می گیرید از میز مدیریت گرفته تا صندلی های مورد استفاده هریک از کارکنانی که در شرکت شما مشغول به فعالیت هستند. این صندلی ها باید با اصول ارگونومی ساخته شده باشند تا به افرادی که مدت زمانی زیادی را در طول روز روی آن می نشینند آسیب نرساند و موجب خستگی و کمر درد و سایر معضلات نشستن طولانی مدت پشت میز اداری نشوند.

انتخاب مبلمان اداری مناسب برای محیط های کاری

تاثییرات دکوراسیون و مبلمان بر فعالیت و عملکرد شرکت ها
همانطور که گفته شد یک مبلمان اداری خوب علاوه بر افزایش راندمان کاری افراد شرکت می تواند روی مراجعین و میهمانان تاثیر مثبتی بگذارد اما این که ویژگی های یک مبلمان اداری خوب چیست موضوعی است که در این قسمت در ارتباط با آن صحبت خواهیم کرد. اولین نکته برای انتخاب یک مبلمان اداری خوب استحکام و دوام آن است چراکه این لوازم همه روزه مورد استفاده قرار می گیرند و اگر از استحکام خوبی بهره مند نباشند ممکن است زود خراب شوند. شما همچنین باید برای انتخاب این نوع مبلمان به راحتی آن که برای رفاه حال کارکنان و مراجعین بسیار مهم است ، رنگ مبلمان که باید با محیط شرکت تناسب داشته باشد و همچنین نوع این مبلمان با توجه به فضایی که در اختیار دارید توجه نمایید.

انتخاب مبلمان اداری مناسب برای محیط های کاری

بحث های مربوط به هزینه و محدودیت های مالی در انتخاب مبلمان شرکت ها
شاید به این نکته فکر کنید که ارزان ترین مبلمان اداری بهترین نوع آن است ، اما به دلایلی که در متن گفته شد این کار نه تنها به پرستیژ و موقعیت کاری شما ضربه خواهد زد بلکه با انتخاب یک مبلمان اداری با کیفیت پایین ممکن است هزینه های بیشتری را برای تعمیر و تعویض مبلمان آسیب دیده به دلیل کیفیت پایین متحمل شوید. با انتخاب یک مبلمان اداری با کیفیت و با دوام می توانید با صرف یک هزینه اولیه بیشتر از سایر هزینه های بعدی رهایی یابید. همانطور که گفته شد انتخاب یک مبلمان اداری مناسب برای محیط کاری شما یک کار تخصصی است که باید عوامل و فاکتور های فراوانی برای آن در نظر گرفته شود. از رنگ دیوار های شرکت گرفته تا فضای در دسترس و تعداد اتاق های موجود در شرکت. انتخاب اشتباه ممکن است به تنگ شدن فضای شرکت ، اسیب به سلامتی کارکنان ، هدر رفتن سرمایه و در نهایت پایین امدن راندمان کاری شرکت شما منجر شود.

سایر ویژگی های دکوراسیون داخلی محیط های تجاری اداری
سایر لوازمی که به عنوان دکوراسیون داخلی محیط کاری خود تهیه می کنید نیز علاوه بر زیبایی و تناسب باید کیفیت و دوام بالایی داشته باشند و همچنین مناسب با کار کردی که از آن ها انتظار دارید تهیه وانتخاب شوند. به عنوان مثال میز های اداری انتخاب شده فضای مشخصی اشغال کنند، دارای تعداد کشوی مناسب برای قرار دادن اسناد و مدارک مربوطه باشند، صندلی ها راحت و استاندارد باشند و همه این موارد با یک دیگر و البته محیط کاری شما تناسب داشته باشند.  پیشنهاد می شود انتخاب مبلمان مورد نیاز برای محیط کاری خود را به متخصصان دکوراسیون و طراحی داخلی بسپارید تا علاوه بر در نظر گرفتن موارد ضروری در انتخاب این وسایل موارد تخصصی تر را نیز در نظر بگیرند به شما در انتخاب یک مبلمان اداری زیبا و متناسب با محیط کارتان یاری برسانند.

انتخاب مبلمان اداری مناسب برای محیط های کاری

تگ ها :
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0