LOADING...

طراحی فضای اداری شرکت های بزرگ دنیا چگونه است؟

طراحی فضای اداری شرکت های بزرگ دنیا چگونه است؟
14 اردیبهشت ، 1398
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
1 کامنت

ویژگی های طراحی فضای اداری شرکت های بزرگ دنیا

اهمیت به زیبایی امری است که در حال حاضر در طراحی داخلی و خارجی فضاهای اداری و مسکونی مورد توجه قرار گرفته است. با این حال لازم است علی رغم توجه به طراحی فضای مسکونی به طراحی فضای اداری نیز دقت شود. با این حال به دلیل طرح های متفاوت و زیبایی که در فضاهای اداری شرکت های معروف دنیا دیده می شود به طور حتم لازم است تعدادی از آنها را بشناسید تا اگر قصد انتخاب طرحی متفاوت را داشتید بتوانید از این مدل ها استفاده نمایید.

طراحی فضای اداری

توجه به طراحی و دیزاین فضاهای اداری و مسکونی جزو مواردی است که می تواند علی رغم ایجاد حس بهتر در افراد، موجب خلق فضاهای زیباتر شود. دقت داشته باشید محیط های اداری باید به گونه ای طراحی شود که با فعالیت هایی که در آن انجام می‌شود همخوانی داشته باشد زیرا این امر می‌ تواند به کاربر و مراجعه کننده کمک کند تا در نگاه اول هنگامی که وارد می‌ شود دریابد که در این شرکت ها چه خدمات یا محصولاتی ارائه می شود. از طرفی خلق فضاهای آرام و به دور از شلوغی جز دیگر مواردی است که بسیاری از مشاغل نیازمند آن بوده با این حال به طور حتم نیاز است طراحان فضاهای اداری به این امر توجه کنند. همچنین دقت داشته باشید نحوه چیدمان محیط یکی از ارکان بسیار تاثیرگذار در تعامل میان کارکنان بوده که با این حال لازم است در هنگام چیدمان و انتخاب رنگ ها و اشیا برای فضای اداری افراد دقت عمل بیشتری به خرج دهند. لازم است بدانید در شرکت های بزرگ دنیا که موفقیت های زیادی کسب کردند تمامی این نکات به درستی مورد توجه قرار گرفته است. 

طراحی فضای اداری

اهمیت طراحی فضای اداری

در هنگامی که در مورد طراحی فضاهای اداری صحبت می شود به طور حتم یکی از مهمترین سوال هایی که در ذهن افراد به وجود می‌آید، اهمیت توجه به این امور است. دقت داشته باشید معمولا در گذشته در فضاهای اداری سعی شده است از وسایل و مبلمان ارزان استفاده شود تا در هزینه ها صرفه جویی شود با این حال شاید افراد در آن زمان فکر می کردند که کار درستی انجام می دهد اما اگر اکنون توجه کنید می بینید در نگاه اول معمولا مشتریان و کاربران به محیط و فضا طراحی فضا جذب می‌شوند و سپس اقدام به ورود به هر اداره یا شرکتی می کنند. با این حال صاحبان کسب و کارهای بزرگ سریعاً به این امر پی بردند و دریافتند که نماهای اداری غیر اصولی اثری مخرب و عمیق روی عملکرد پرسنل و حتی مراجعه کنندگان می گذارد. با این حال به راحتی می‌توان به اهمیت طراحی فضای اداری پی برد.

 اهمیت طراحی فضای اداری

طراحی فضای اداری شرکت های بزرگ دنیا

با وجود اهمیت بسزایی که طراحی فضای اداری در نحوه کار پرسنل و مراجعه کنندگان دارد، می توان گفت یکی از مهمترین مواردی که موجب موفقیت شرکت های بزرگ دنیا شده است توجه به این طراحی در فضای داخلی و خارجی اداره می باشد. حال اگر بخواهیم در این بین به مهمترین شرکت های دنیا که دارای محیط های اداری فوق العاده تاثیرگذاری هستند اشاره کنیم می توان در نگاه اول دفتر مرکزی شرکت ای سی در بروکلین را نام برد این دفتر دارای اتاق پذیرشی است که دیوارهای آن تماما از گیاهان پوشیده شده و چراغ های بزرگی از آن آویزان می باشد که با این حال می توان گفت نورپردازی درست یکی از نکات مهم در طراحی فضای اداری است. شرکت نایکی دیگر شرکت معتبر دنیا بوده که دفتر بزرگ و معتبر آن بسیار درخشان به نظر می رسد. استفاده از کاشی های به شکل مایکل جردن یکی از مواردی است که توانسته در این شرکت نگاه های زیادی را به خود جلب کند. شرکت اپل ای دیگر شرکت معتبر و معروف دنیا بوده که دارای فضای خیره کننده می باشد به گونه ای که دارای طراحی بسیار سبک و سیاق معماری مینیمالیستی می باشد.

 طراحی فضای اداری شرکت های بزرگ دنیا

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید
شروین لطفی
27 فروردین ، 1399
با عرض سلام و خسته نباشید بابت محتواهای مفید و خوبی که داخل وب سایتتون قرار دادید واقعا ممنونم. علاوه بر اون با کیفیت ترین مبلمان اداری را برای مشتریانی مثل من تولید می کنید.